28 берез­ня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартував щорічний «Форум ка­р’єри», організований Відділом кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом за участі компаній-роботодавців.

Ця масштабна  подія є важливим майданчиком співпраці  експертів у сфері працевлаштування, роботодавців, студентів, викладачів, органів влади та самоврядування задля корисних і взаємовигідних зв’язків між  роботодавцями та Університетом. «Форум кар’єри» об’єднує представників провідних компаній Львова і регіону та активних студентів і випускників, які зацікавлені у пошуку роботи.

Вже традиційно захід відбувається у дистанційному форматі. Цьогоріч до «Форуму кар’єри» доєдналося понад 20 компаній, готових презентувати можливості працевлаштування для молоді та ділитися практичними порадами щодо самореалізації і кар’єрного зростання. Генеральним партнером заходу стали компанії GlobalLogic, OKKO, Мережа аптек «Подорожник» та COMARCH. Також серед партнерів – компанії PwC, Nexia DK, Renesas Electronics, KPMG, Мережа приватних садочків та шкіл Global Kids та ліцей PIPL Lyceu. Учасники заходу – «ПриватБанк», Концерн «Хлібпром», Leobit, Yalantis, Logity, EY. До події також долучилися гості – компанії INCORA, Sigma Software,  Bilfinger Tebodin Ukraine,  ZONE3000, Reikartz Hotel Group, «Епіцентр», ведмежий притулок «Домажир» та громадська організація «Навчай для України».

Розпочалася подія із відкриття та короткого обговоре­ння на тему: «Сучасн­ий ринок праці: викл­ики та можливості для молоді». Зі вступним словом до учасників «Форуму кар’єри» звернувся пер­ший проректор ЛНУ ім. Івана Франка Андрій Гукалюк, який наголосив на важливості взаємозв’язків між Університетом та роботодавцями: «Університет радо долучає роботодавців до розробки та вдосконалення освітніх програм. Перспективний напрямок для нас зараз – створення рад роботодавців на кожному факультеті».

Після вітальних слів молодший віцепрезидент з інжинірингу компанії GlobalLogic Ігор Костів відзначив динамічність сучасного ринку праці: «Сучасний ринок праці є достатньо динамічний і диктує певні умови, зокрема, деякі умови є сталими. Найбільш стала умова для ІТ-ринку –  постійне навчання».

Ме­неджерка з розвитку бр­енду роботодавця компанії «ОККО» Олена Кіріченко окреслила основні вимоги до роботодавців від молоді: «Один із важливих факторів, який грає роль у привабленні молоді, зокрема, до нашої компанії – це важливість роботи, яку ми зараз виконуємо, оскільки «ОККО» – підприємство критичної інфраструктури».

Про важливі запити та потреби сучасного ринку праці говорила на зустрічі спеціалістка бренду роботодавця PwC Анна Федоренко: «Зараз молодь потребує, щоб компанія розвивала тебе як спеціаліста і в нашій компанії добре напрацьовано цей напрям. Також для молоді дуже важлива постійна підтримка».

Важливість проведення Днів кар’єри відзначив керуюч­ий партнер Nexia DK Роман Білик: «Потрібно намагатися системніше доносити студентам розуміння того, як правильно будувати свою кар’єру та вдало стартувати у професійній діяльності».

Кер­івник відділу співпр­аці з навчальними за­кладами «Подорожник» Марія Скринник наголосила на великій кількості можливостей для молоді: «Ринок для молоді зараз – це вже не про те, щоб знайти компанію, а щоб компанія знайшла тебе. Для молоді важливо, що компанія підлаштовується під неї, особливо, коли молодь бачить свій розвиток».

Молодша спеціалістка рекрутації COMARCH Анастасія Кравець розповіла про особливості роботи у своїй компанії та вимоги до молодих фахівців у сучасних реаліях.

Про зміни, що відбулися на сучасному ринку праці акцентувала увагу у своєму виступі кер­івниця напряму HR-ад­міністрування KPMG в Україні Ольга Харченко: «Компанії із задоволенням набирають молодих спеціалістів, оскільки студенти практично поглинають нові знання. І для компаній – це перша необхідність. Зараз змінився сам підхід до відносин між роботодавцем та працівником. Багато ґрунтується на партнерських стосунках».

 

Менеджер із розробки прикладних програм Renesas Electronics Олег Басович зауважив позитивну динаміку сучасного ринку праці: «Ринок праці змінився у плані зручності роботи, але потрібно постійно вчитися та розвиватися, бо школа чи університет –  лише старт науки та навчання. А ще роботодавці звертають увагу на те, щоб працівники були задоволені своїм місцем праці. Адже це впливає на ефективність роботи».

Модерувала зустріч керівниця відділу кар’­єрного розвитку та співпраці з бізнесом ЛНУ ім. Івана Франка Ірина Сновидович, яка наголосила на важливості проведення таких заходів та загалом значенні ролі викладача: «Саме викладачі є тією ланкою, яка комунікує між студентами та роботодавцями. І від того, яку інформацію вони транслюють, залежить формування студентства».

Нагадаємо, що «Форум кар’єри» тривати

 

ме до 30 березня і у рамках події передбачено низку тренінгів від генеральних партнерів події«Структура особистості» (спікер: Димитрій Саюк – бізнес-тренер управлінського складу компанії «Подорожник»), «Де шукати роботу у 2023 році?» (Любов Шинкарьова – старша фахівчиня розвитку бренду роботодавця в «ОККО», кар’єрна консультантка), «Вакансія: сімнадцятирічний інженер з досвідом роботи у двадцять років?» (Сергій Горошко – 5+ років досвіду в ІТ, 5+ років у Hardware Engineering, GlobalLogic).

Також впродовж «Форуму кар’єри» відбуватиметься Ярмарок вакансій, де представники компаній поділяться із учасниками корисною інформацією про вакансії, програми практики, стажування  та інші кар’єрні можливості у своїх компаніях.