Часто пошук роботи, особливо першої роботи, перетворюється на справжній виклик. Відсутність досвіду разом із завищеними вимогами роботодавців залишають у студентів більше питань, ніж відповідей. Найкраща стратегія у цьому випадку – перестати сумніватися у власних силах та скласти хороше резюме.

 

Про що розповісти в резюме?

Є два типи резюме: перший базується на досвіді, другий – на вміннях. Якщо у розділ про досвід ще немає чого розказати, робіть наголос на власних навичках та навчальних досягненнях. Поділіться досвідом та заслугами студентських та навіть шкільних років, якщо це виглядає доречно. 

У будь-якому резюме обов’язково повинна бути наступна інформація:
 • ім’я та контактні дані;
• освіта і кваліфікація:
• практичні та особисті навички;
• досвід роботи, інформація про волонтерську діяльність, участь у громадських організаціях, стажування тощо. 

Можна також додати:
• рекомендації;
 • досягнення;
• інтереси;  цілі;  короткий мотиваційний лист.

Як правильно оформити резюме?

Рекрутерам потрібно всього 15-20 секунд, щоб переглянути ваше резюме і скласти перше враження. За цей короткий час вони вирішують, варто читати про вас більш детально чи ні. Правильне оформлення резюме стане великою перевагою.

Є базові правила, яких варто дотримуватися. Наприклад, варто використовувати читабельний шрифт, писати короткими реченнями, розбивати інформацію на блоки, використовувати маркери та списки, а також уникати сленгу чи жаргону.

Ви часто будете чути, що в резюме необхідно дотримуватися офіційного-ділового стилю та уникати фотографій. Насправді ж роботодавці можуть оцінити або ваш досвід, або креативність. Тобто зовсім не обов’язково заповнювати шаблон, який ви знайшли онлайн або попросили у друга. Можна піти іншим способом: одразу ж продемонструвати деякі навички на практиці.

Резюме онлайн

Онлайн-резюме має декілька суттєвих переваг. Наприклад, редагувати документ та зберігати останню актуальну версію легше, ніж коли ваше резюме у форматі .doc чи .pdf. Більше того, створивши онлайн-резюме, ви одразу ж показуєте, якими інструментами вмієте користуватися.

Тож як створити резюме онлайн? Є декілька способів, що різняться форматами, а отже і рівнем креативності та інструментами, необхідними для створення резюме.

LinkedIn

Ви, ймовірно, вже чули про соцмережу для працевлаштування. Плюс LinkedIn у тому, що тут легко знаходити професійні контакти, що знадобляться для пошуку нових можливостей в майбутньому. Користувачам просто необхідно заповнити запропоновані поля та почати додавати контакти.
Резюме у LinkedIn свідчить про те, що кандидат серйозно налаштований на пошук роботи. З іншого боку, профіль варто створювати, коли у вас вже є реальний досвід роботи.

Відео-резюме

Відео-резюме часто публікують у профілях на платформах для фрілансерів, а також на власних сайтах. Тут вже треба постаратися більше: написати хороший текст, власне зняти відео, а тоді все змонтувати. Для зйомки та монтажу підійде звичайний смартфон.

Сайт-резюме

Все ж, найкращий варіант – створити онлайн-резюме за допомогою конструктора сайтів (Weblium, Wix, Tilda тощо). Конструктор – це платформа з готовими шаблонами та блоками, за допомогою яких користувач може скласти власний сайт. Все, що треба зробити, – обрати дизайн та замінити інформацію, що подана для прикладу, на свою.

Існує досить багато конструкторів з безкоштовним функціоналом, а отже онлайн-резюме можна створити без жодних витрат. Наприклад, Weblium конструктор пропонує базовий функціонал та декілька сотень шаблонів, у тому числі для резюме. Весь процес займе не більше декількох годин.
Зазвичай сайт-резюме складається із декількох сторінок:
– “Про мене” (можна опублікувати як презентацію у текстовому вигляді, так і відео);
– “Досвід роботи” (можна замінити на “Вміння та навички”, адже всі заголовки редагуються);
– “Досягнення”;
– “Контакти”.
Структура досить умовна, можна додати більше сторінок або вмістити всю інформацію у декілька блоків на одній сторінці.

Універсальний конструктор

Чому ж конструктор найкращий варіант для резюме? Все просто. По-перше, сайт-резюме демонструє ваші практичні навички та креативний підхід до вирішення проблем. По-друге, це хороший спосіб вразити роботодавця. На відміну від багатьох схожих текстових резюме, ваше запам’ятають. По-третє, власний сайт – це не лише про резюме.

Онлайн присутність обов’язкова для бізнесу, а отже сайт потрібен кожному підприємцю. Ви можете стати помічником, який ці сайти створює та працювати на фрілансі. Такий вид зайнятості легко поєднувати з навчанням.

Функціонал конструктора досить широкий. Ви можете розмістити власне портфоліо та доповнювати його з часом. Це буде корисно для фотографів, дизайнерів, копірайтерів, веб-розробників і не тільки. Якщо з часом з безкоштовним функціоналом стане тісно (найімовірніше, це станеться нескоро), можна в будь-який час підключити платний пакет із додатковими можливостями. Той же Weblium дарує знижку 25% для студентів ЛНУ на Pro тариф за промокодом UNIWEB25.

Пошук роботи може стати ще тим викликом, особливо для студента. Проте навіть таке складне і відповідальне завдання можна вирішити, додавши трохи креативності. Не бійтесь експериментувати із форматами. Успіхів у пошуку роботи!