Відділ кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом запускає рубрику
#7facts про топові професії
⚡️Мета рубрики допомогти сучасній молоді та студентам зорієнтуватися на ринку праці та обрати професію і сферу у якій вам цікаво працювати. Також дослідити та вивчити основні вимоги до посади, щоб максимально підготуватися і бути гідним кандидатом на цю посаду.
У цей непростий час ми збираємо максимум інформації, щоб вам допомогти, а ви натомість також вчіться, готуйтеся, ставайте сильнішими, бо попереду у нас багато роботи, щоб зміцнювати та розбудовувати нашу Україну.
Віримо, що ця рубрика буде вам до вподоби, бо вже незабаром мир та перемога!
HR менеджер – людина, яка залучає нових кандидатів у компанію та підтримує роботу співробітників. Він працює над тим, щоб співробітників у компанію залучати було легше, а їх праця була ефективніша. Для роботи у ці сфері крім комунікабельності, відповідальності, знання soft&hard skills та базової інформації про галузь роботи (ІТ, промисловість чи інше).
Варто знати і наступне, якщо хоче стати кращим серед інших:
🔎Знання англійської
🔎Вміння аналізувати та моніторити ринок праці
🔎Користуватися Linkedin, DOU та ін. сервісами
🔎Проводити адаптації нових співробітників
🔎Досвід у системі С1
🔎Добре знати весь шлях employee journey
Веб-дизайнер – людина, яка працює над зовнішнім виглядом сайту певної компанії, агентства чи навіть особистий сайт. Веб-дизайнер аналізує побажання аудиторії і проєктує сайти та програми так, щоб допомогти користувачам зробити, що вони хочуть – наприклад, купити товар, дізнатися новини або зареєструватися на курс.
Що варто знати для професії Web-дизайнера:
🔎Знання в розробці веб-сайтів
🔎Створювати дизайни/креативи, за допомогою Figma чи Adobe Photoshop
🔎Розуміння основ маркетингу та рекламного дизайну
🔎Досвід у 3д анімації
🔎Базовий рівень англійської
🔎Вміння аналізувати та моніторити ринок
🔎Розробка дизайну UI/UX елементів
Аналітик — фахівець, який займається аналізом даних в конкретній галузі або дослідженнями та узагальненями в певній сфері діяльності. Він мусить досконало володіти специфічними методами аналізу, притаманними даній галузі. Наступні поради ми підібрали для аналітиків, які працюють у таких сферах, як ІТ та фінанси, консалтинг, продажі в рітейл.
Варто знати це, якщо хоче стати кращим серед інших:
🔎Збирати, обробляти та формувати аналітичні дані щодо ринку
🔎Обробляти й аналізувати прогнози
🔎Планувати та розрахувати ефективності трейд-маркетингових активностей;
🔎Вміння працювати з Excel, 1С
🔎Ведення звітності щоденні звіти з продажу
🔎Досвід у BI ORACLE
Професія вчителя відома всім, а сьогодні розкажемо про те, що проведення уроків це лише 50% успішної роботи. Як приклад оберемо вчителя української мови, бо зараз попит на вивчення української мови у світі та Україні значно зріс. У викладанні можуть працювати випускники філологічного факультету та педагогічної освіти.
Що ж входить наступні 50% крутого спеціаліста:
🔎Любити та добре знати українську мову, а також знадобляться здібності, щоб передати ту любов і повагу до мови учням
🔎Бути ерудованим, постійно розширювати межі своїх знань з урахуванням нових змін та оновлень, адже наша мова – це живе джерело, що завжди невтомно бурлить і творить
🔎Володіти навичками педагогічного виховання та ефективної взаємодії з учнями
🔎Цифрові компетентності – без них зараз ніяк, а особливо сучасному педагогу
🔎Інформаційна грамотність – це вміння аналізувати та працювати із потоком інформації і джерелами її походження
🔎Вчитель української мови – це цікавий співрозмовник, модератор та фасилітатор
🔎Сучасний вчитель поважає себе та своїх учнів
Журналіст — це людина, яка готова 24/7 перебувати в інформаційному просторі. Він має знати ключові події з різних сфер та всі новини галузі в якій спеціалізується. Журналіст – це універсальний солдат у ЗМІ, який повинен знати і вміти все. Якщо ти плануєш працювати у цій сфері, то насамперед грамотність та впевненість, це основні вимоги. В нашому університеті є факультет журналістики. Також у сфері журналістики можуть працювати і творчі випускники філологічного факультету адже грамотність та знання мови дуже необхідна компетентність сучасного журналіста.
Що ж варто знати, щоб бути кращим серед інших:
🔎Шукати, перевіряти та аналізувати будь-яку інформацію
🔎Знати основні терміни для роботи журналісти
🔎Бути ініціативним та творчим
🔎Вміння працювати з соцмережами
🔎Оперативність в написанні текстів
🔎Бути уважним до деталей
🔎Стресостійкість та комунікабельність – твої найкращі друзі.
Економіст — це фахівець, який допомагає компанії або підприємству розставити пріоритети та цілі в роботі так, щоб прибуток був більшим, а витрати меншими. Він той, хто виконує всі розрахунки по оптимізації діяльності компанії, має передбачити наперед значення щодо тих чи інших показників, побачити динаміку розвитку підприємства, регіону, держави, застерегти керівника від неправильних дій. Знає всі сильні та слабкі сторони свого підприємства та може запропонувати найбільш ефективну стратегію його розвитку. Економістами можуть працювати випускники економічного факультету, факультету управління фінансами та бізнесу, факультету міжнародних відносин, а також випускники факультетів, де є математичний профіль.
Варто знати це, якщо хоче стати кращим серед інших:
🔎Мати фахові знання з економічних дисциплін
🔎Вміти працювати з бухгалтерською та фінансовою звітністю, знати порядок складання рахунків
🔎Володіти аналітичним складом розуму, щоб проводити комплексний аналіз вигідності конкретних угод.
🔎Знати податкове законодавство
🔎Досвід у бухгалтерських програмах, додатках та платформах.
🔎Самоорганізація, бо важливо контролювати документообіг
🔎Та великим плюсом буде знання іноземної мови
Перекладач — це спеціаліст, який професійно займається перекладанням текстів чи промов з однієї мови на іншу.Існують два основні напрямки діяльності перекладача — письмовий та усний переклад.
Щодо усного — то це перекладання промов, новин чи синхронний переклад. До речі, спеціалісти саме з синхронного перекладу є чи не найоплачуванішими на ринку. Крім того, перекладач може працювати у штаті компанії або вибрати фріланс. Такий спеціаліст може стати гідом для іноземців, надавати аутсорсингові послуги, проводити прийоми для іноземних партнерів компаній тощо. Якщо мрієте бути перекладачем, то факультети іноземних мов та міжнародних відносин для вас!
Що ж знати, аби бути крутим спеціалістом:
🔎Бездоганно знати іноземну мову, чи навіть декілька мов.
🔎Вміти чітко та зрозуміло викладати свої думки усно та на папері.
🔎Комунікативні навички (якщо хочете працювати з людьми та перекладати в «живому» форматі).
🔎Начитаність та широкий кругозір (аби вміти підтримати розмову чи зробити точний переклад).
🔎Уважність та бездоганна грамотність.
🔎Відповідальність та самоорганізованим
🔎Стресостійкість та вміння швидко адаптуватися до ситуації
Аудитор — це насамперед цілеспрямований професіонал, що вміє працювати в режимі багатозадачності, з відмінними комунікативними навичками, орієнтований на якість та результат. Аудитор особа, яка уповноважена перевіряти фінансові записи компанії та забезпечувати дотримання податкового законодавства у компанії. Він виявляє порушень, недосконалості та ризиків для компанії, а ще оцінює та надає рекомендації щодо здійснення внутрішнього контролю. Випускники економічного, математичного та комп’ютерних технологій факультету шлях до професійного аудитора починається з навчання.
Що потрібно, аби стати одним із кращих:
🔎Знання концепцій системи внутрішнього контролю, управління ризиками та корпоративного управління
🔎Теоретичні знання бухгалтерського обліку, Міжнародних стандартів аудиту та Міжнародних стандартів фінансової звітності;
🔎Пропонувати варіанти вдосконалення бізнес-процесів та методів управління у компанії
🔎Вміння працювати з Excel, 1С
🔎Досвід у веденні аудиторської звітності
🔎Мати ACCA/CPA/СІРА/сертифікат аудитора України
🔎І звісно англійська мова це великий плюс
Юрист — захисник права і справедливості. Він стежить, щоб усі дотримувалися демократичних принципів і слідували букві закону. Він широкопрофільний фахівець в галузі права. Якщо юрист працює в міністерствах, відомствах або адміністраціях, він займається складанням законів, постанов, актів та інших нормативних документів. Ще юристи працюють в суді, прокуратурі, податковій чи митній службі. Вони займаються розслідуваннями правопорушень. Юристів запрошують працювати і до приватних компаній. Тут вони займаються складанням юридичних документів, стежать, щоб договори були правильно складені та не несли загрози для компанії, дають консультації із законодавчих питань.
Майбутні юристи навчаються на юридичному факультеті, а ще юридичні знання можна здобути на факультеті міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка.
Хочу бути одним з кращих, що для цього потрібно:
🔎Знання законів і підзаконних актів України
🔎Розвинені аналітичні здібності, логіка
🔎Посидючість, клопітливість, увага до деталей
🔎Навички ділового листування та складання документів
🔎Вміння виступати публічно
🔎Знання не лише законів України, а міжнародних для роботи у світових компаніях
🔎Іноземна мова
Сьогодні розкажемо вам про можливості працевлаштування випускників, за спеціальністю “хімія”. Отож, хімія досить загальна сфера, що об’єднує декілька напрямів за якими ви можете працевлаштуватися на такі професії, як: хімік-дослідник (досліджують, знаходять та шукають нові властивості різних речовин); лаборант хімічного аналізу (тестують продукт і визначають, чи безпечний він, чи відповідає попередньому задуму); біохімік (вивчають хімічні процеси, які відбуваються в живих організмах для вдосконалення процесу виробництва ліків, косметики, хімічних засобів); хімік-технолог (переробляють сировину і створюють із неї корисні продовольчі продукти); хімік-еколог (вивчають наслідки впливу на навколишнє середовище хімічних речовин).
Що треба знати у такій широкі галузі?
🔎Крім обов’язкових теоретичних та практичних знань із хімії, володіти методами аналізу хімічних сполук, проведення дослідів.
🔎Бути ерудованим, відповідальним та зосередженим.
🔎Знання національних нормативно-правових, регламентуючих документів у сфері забезпечення та контролю якості.
🔎Вміти правильно відбирати/приймати технологічні проби та зразки для проведення аналізів та випробувань.
🔎Знати як правильно оформити документацію для звітування результатів досліджень/аналізів.
🔎Вміти аналізувати та систематизувати велику кількість інформації.
🔎Іноземна мова для можливості працювати у великих міжнародних компаніях.
Біологія це також загальна галузь, як і хімія про яку ми писали попередній раз. Основні напрями біології за якими можна навчатися в нашому університеті це: біологія, мікробіологія, біотехнології та біоінженерії, екологія та середня освіти за спеціальністю біологія. Випускники можуть працювати у різних галузях таких, як: галузі біотехнології, сільського господарства, медицини та охорони природи на підприємствах різної форми власності, у закладах природно заповідного фонду, у агросфері, у соціосфері, у екологічних лабораторіях тощо. Також випускники спеціальності Середня освіта (біологія та здоров’я людини) можуть працювати вчителями біології та хімії.
На сьогодні, щоб стати затребуваним спеціалістом у цій сфері потрібні наступні навички:
🔎На дуже високому рівні оволодіти теоретичними та практичними знаннями з біології (мікробіології/вірусології та ін.)
🔎Відбирати/збирати біологічні проби та зразки для проведення аналізів/досліджень.
🔎Вміти складати план дослідження, збирати інформацію та готувати матеріали до дослідження.
🔎Знати як проводити дослідження, фіксувати результати та робити висновки.
🔎Бути уважним та вміти концентруватися.
🔎Мати аналітичне та логічне мислення.
🔎Хороші знання іноземних мов відкривають можливості для роботи у міжнародних проєктах.
Психолог – це спеціаліст, який має фахову психологічну освіту, знає закономірності функціонування психіки та володіє спеціальними методами, спрямованими на те, щоб допомогти людині розібратися у власних проблемах та знайти шляхи їх вирішення. Хорошу освіту за напрямком “Психологія” у ЛНУ ім. І. Франка можна здобути на філософському факультеті із такими спрямуваннями, як клінічна психологія (це психологічний супровід осіб, що мають посттравматичні розлади і порушення соціально-психологічної адаптації); психологія управління (забезпечення ефективності роботи персоналу організацій); педагогічна психологія (в основному полягає у розвитку особистісного потенціалу і стресостійкості педагогічних працівників та здобувачів освіти з різними освітніми потребами).
Отож, 7 фактів та необхідних умов для вдалого старту психолога!
На дуже високому рівні оволодіти теоретичними та практичними знаннями у галузі “психологія” та вміння застосовувати їх у практичних ситуаціях.
Відповідальність, зосередженість та ерудованість.
Критичне мислення й інноваційність та навички ефективної міжособової взаємодії.
Здатність самостійно збирати та критично опрацьовувати, аналізувати та узагальнювати психологічну інформацію з різних джерел.
Досвід у різних психологічних підходах (КПТ, гештальт, арт-терапія чи інші).
Здатність здійснювати просвітницьку та психопрофілактичну роботу відповідно до запиту спільноти та дотримуватися норм професійної етики.
Постійний розвиток, навчання та самовдосконалення дуже цінується у галузі психології.
Випускники нашого університету за напрямом «Психологія» можуть працювати у дошкільних та середніх освітніх закладах, ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, закладах охорони здоров’я, спорту, соціальної реабілітації, на підприємствах та в організаціях виробничої та невиробничої сфери, у громадських організаціях. Також хороший психолог завжди затребуваний в інклюзивно-ресурсних центрах, центрах соціальної допомоги, соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, службі довіри; в установах з управління та добору персоналу (кадрові агентства, центри зайнятості, центри профорієнтації та ін.), в організаціях та бізнес-структурах; у закладах системи освіти, дитячих центрах творчості та дозвілля, у дитячих будинках, притулках, геронтологічних центрах.
Екологи – це ті фахівці, які намагаються пояснити, чому висихають річки, риба гине або влітку випадає сніг. Вони вивчають стан води, землі, повітря, вплив промислових відходів на рослини, тварин і людей. Здобуті знання та навички під час навчання на біологічному факультеті за спеціальністю “екологія” студенти та випускники можуть застосовувати в дослідницькій, управлінській, освітній, політичній та інших сферах зайнятості. Фахівці за спеціальність “екологія” підготовлені до роботи у закладах природно заповідного фонду, в агросфері, у соціосфері, в екологічних лабораторіях тощо.
Професія еколога — це вибір потенційних борців та небайдужих людей з аналітичним розумом та бажанням робити світ кращим. Щоб бути успішним екологом, потрібно:
На дуже високому рівні опанувати теоретичні та практичні знання з екології.
Знання сучасних досягнень національного та міжнародного екологічного законодавства.
Бажання та здатність оцінювати та забезпечувати високу якість виконуваних робіт.
Вміти використовувати сучасні інформаційні ресурси для екологічних досліджень.
Бути дипломатичним та гнучким для переговорів з держструктурами.
Знання міжнародних стандартів, зокрема ISO 14000.
Бажання та здатність до участі в управлінні природоохоронними діями та/або екологічними проектами.
Про професію вчителя ми вже детальніше розповідали у минулих публікаціях, тому повторюватися не будемо, а відразу розповімо про вимоги та навички, які необхідні для класного вчителя математики.
Випускники механіко-математичного факультету, а також факультету прикладної математики та інформатики можуть сміло працювати вчителями математики у школі.
Що ж варто знати:
Володіння основами теорії і базовими методами математичних дисциплін, а також хист до викладання та пояснення предмету.
Здатність працювати із навчально-методичною і науково-предметною літературою.
Володіти навичками педагогічного виховання та ефективної взаємодії з учнями.
Сучасні технології, так здається легко, але вони теж змінюються і потрібно це відстежувати, щоб бути топовим спеціалістом.
Інформаційна грамотність – це вміння аналізувати та працювати із практичними матеріалами, а також із потоком інформації й джерелами її походження.
Вміння поєднувати класичні і новітні освітні технологій для кращої подачі матеріалу.
Завжди бути ввічливим та ставитися з повагою до себе, учнів та колег.
Випускники за спеціальністю “Середня освіта. Математика” можуть працювати у закладах загальної середньої освіти, а також навчальних закладах системи професійно-технічної освіти