9 квітня 2024 року у Львівському університеті стартував вже традиційний весняний захід – Форум кар’єри, організатором якого є Відділ кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом ЛНУ ім. Івана Франка у співпраці з Профкомом студентів і Студентським урядом Університету.
Форум кар’єри – масштабний та важливий захід, що об’єднує активну університетську спільноту, провідні українські компанії і організації, громадські та молодіжні об’єднання, а також експертів у сфері працевлаштування задля корисних і взаємовигідних зв’язків.
Цьогоріч Форум кар’єри відбувається у змішаному форматі та після кількарічної перерви відновив зустрічі із роботодавцями у форматі живого спілкування. До заходу доєдналося понад 30 компаній, установ та громадських організацій, які відкриті демонструвати можливості працевлаштування, проходження практики та стажування, а також ділитися з молоддю практичними порадами щодо побудови успішної кар’єри.
Генеральним партнером заходу стали компанії KPMG, Simply Contact та ПрАТ Концерн Хлібпром. Серед партнерів – Renesas Electronics Corp, BPO Nextdoor, АТ «Концерн Галнафтогаз» (ОККО), Leobit, HR Studio, PwC, BERTA group, АТ АКБ «Львів», Громадська Спілка «ГС Українська Студентська Ліга», Програма стажування та практики «Перший кар’єрний крок» Львівської міської ради, Львівська філія Львівського обласного центру зайнятості. Учасники заходу – EY, ZONE3000, Deloitte, Nexia DK. Auditors and Consultants, Hegelmann Group, АТ «Галичфарм», Infineon, Ідея Банк, ведмежий притулок «Домажир», SoftServe, ГО «Навчай для України», Львівський обласний центр зайнятості, Холдинг емоцій «!FEST», Львівська Майстерня Шоколаду, Кредобанк, АТ «А-Банк», Приватна школа повного дня МрійДій, SWISS KRONO. До події також долучилися гості – компанії INCORA, Sigma Software University, ГО» Українська академія лідерства».
Розпочалась подія із офіційного відкриття у холі головного корпусу Університету. Під час відкриття до учасників звернувся Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «Форум кар’єри відбувається у Львівському університеті вже вп’ятнадцяте, і завдяки цій традиційно актуальній події чимало студентів знаходять своє місце праці після здобуття освіти, успішно будують кар’єру і впевнено рухаються до поставлених цілей. Дякую усім, хто причетний до організації форуму, а також – компаніям-роботодавцям, які тісно співпрацюють з Львівським університетом, пропонують стажування університетській молоді, допомагають студентам здобувати практичний досвід, а згодом – працевлаштування», – наголосив Ректор.
Привітали учасників зі стартом Форуму кар’єри також представники компаній, які стали генеральними партнерами події.
«Щиро вітаю на Форумі кар’єри усіх молодих людей, студентів, які шукають відповідь за питання «чим я буду займатися в майбутньому?». Сьогодні Ви матимете змогу дізнатися про роботу багатьох компаній, отримати чимало корисної інформації та цінних знань, які, я певен, допоможуть обрати професійний шлях та згодом почуватися хорошими фахівцями в омріяних сферах», – акцентував керівник відділу рекрутингу Simply Contact Богдан Согор.
Супервайзерка із залучення талантів KPMG Анна Міщенко висловила вдячність Львівському університету за організацію важливого заходу. «Після тривалої роботи в онлайн-форматі особливо цінуємо можливість поспілкуватися наживо зі студентами та викладачами, налагодити тісніші зв’язки, розповісти молоді про ринок праці та діяльність нашої компанії. Закликаю студентів активно знайомитися з усіма компаніями, які беруть участь у Форумі кар’єри, дізнатися про їхні цінності, умови праці, бачення майбутнього. Згодом ця інформація і усі набуті знайомства стануть в нагоді на шляху до професійного успіху», – зазначила Анна Міщенко.
Надалі про програму заходу присутнім розповіла керівниця Відділу карʼєрного розвитку та співпраці з бізнесом Ірина Сновидович, закликавши учасників заходу оглядати стендові презентації компаній-роботодавців у холі головного корпусу Університету, а також долучатися до тренінгів та інших цікавих заходів в рамках Форуму кар’єри. «Форум кар’єри 2024 – це про масштабні і перспективні можливості. Це про важливість комунікації і співпраці роботодавців з молодими фахівцями. І ця синергія – завжди про високий результат. Дякую усім, хто долучився до нашого заходу, а особливу подяку висловлюю Збройним Силам України, завдяки яким ми маємо змогу продовжувати працювати та навчатися», – додала Ірина Сновидович.
Продовжив подію Ярмарок вакансій, що відбувався у форматі стендової участі компаній, установ та громадських організацій, де відвідувачі мали чудову нагоду поспілкуватись із представниками учасників Форуму кар’єри про нюанси працевлаштування, програми практик, стажування та інші кар’єрні перспективи.
Перший день Форуму кар’єри завершився тренінгом від компанії KPMG на тему: «Типи інтерв’ю. Як успішно пройти співбесіду», спікеркою якого виступила Анна Міщенко.
Зазначимо, що впродовж 10-11 квітня Форум кар’єри продовжив свою роботу в онлайн-форматі у формі презентацій компаній-учасниць та можливостей для молоді на facebook-сторінці Відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом. Також у рамках Форуму кар’єри було передбачено ще й інші тренінги: 10 квітня учасники мали змогу дізнатися про стресостійкість як основу продуктивного навчання й успішного працевлаштування (спікерка – менеджер з навчання відділу оцінки і розвитку персоналу ПрАТ «Концерн Хлібпром» Марта Штойко,), а 11 квітня відбувся тренінг «Ключові компетенції лідера майбутнього – що розвивати для успіху в сучасному світі» (спікерка – CHRO в Simply Contact, Executive-coach, менторка, PhD в HRM Наталія Падун).
Разом з тим, в межах «Форуму кар’єри» відбулася ще одна подія – конкурс студентського резюме CV Awards, де активні учасники мали можливість отримати брендовані подарунки від роботодавців.
Упродовж трьох днів учасники Форуму кар’єри мали чудову нагоду дізнатись більше про потреби сучасного ринку праці, вимоги потенційного роботодавця до студента як майбутнього працівника, поспілкуватися з представниками бізнесу та подати своє резюме, а також знайти відповіді на питання щодо самореалізації та кар’єрного зростання.
Організатори зазначають, що «заходи такого формату мають важливе значення для налагодження взаємовигідного співробітництва у розрізі освіта-бізнес-держава, оскільки впливають на покращення змісту та практичної орієнтованості освітніх програм, оновлення освітніх компонентів та впровадження інноваційних форм викладання».