19 лютого 2025 року в Львівському університеті у форматі круглого столу відбулося засідання Ради роботодавців усіх факультетів Університету та коледжу на тему: «Взаємодія та співпраця студентів і роботодавців: шлях до якісної освіти». Захід відбувся в очному форматі із можливістю долучитися онлайн за участі адміністрації Університету та представників Ради роботодавців з різних факультетів. Засідання Ради роботодавців у такому форматі відбувається втретє і цього разу вперше із участю представників студентських організацій Університету.

Під час засідання учасники поділились своїм баченням щодо співпраці роботодавців зі студентами та Університетом, визначили основні виклики та можливості взаємодії із роботодавцями,  наголосили на перспективах дуальної форми здобуття освіти.

Розпочав засідання перший проректор Університету Андрій Гукалюк, який звернувся до учасників із вітальним словом, відзначивши  важливість та ефективність проведення таких зустрічей, а також ініціював проведення подібних засідань на базі роботодавців. «Роль наших роботодавців в освітньому процесі беззаперечно значна, адже вони самі проявляють ініціативу щодо розвитку конкретних освітніх програм. Важливо відкрити в Університеті освітні програми із повноцінною дуальною освітою, а не лише з її елементами»,  ̶  зазначив Андрій Федорович.

Надалі до учасників круглого столу звернулись представники студентських організацій, зокрема, представниця Профкому студентів Марія Тацинець, а також Вероніка Пільгуй, яку делегував на зустріч Студентський уряд. Студентки поділилися власним досвідом співпраці із роботодавцями, розповіли про підтримку їхніми організаціями кар’єрних заходів, що відбуваються на факультетах та в Університеті загалом.

Дискусію підтримали учасники круглого столу, що є представниками роботодавців. Так, керівниця HR управління АТ АКБ Львів Лідія Мельник відзначила, що зв’язок компанії з Університетом вже є ефективним та має позитивний результат. «Ми можемо розширити нашу співпрацю, ввівши новий напрямок – розгляд реальних кейсів на базі банку. І студенти також можуть пропонувати свої ідеї», – відзначила Лідія Мельник.

Менеджерка з внутрішніх комунікацій мережі аптек «Подорожник» Ірина Петришин відзначила важливість живої комунікації між роботодавцями та Університетом, а відповідно і цінність кар’єрних проєктів. Щодо можливостей для молоді, то Ірина Петришин наголосила, що «компанія пропонує лояльність у виборі не тільки напряму, а й формату, є велика свобода дій та ідей».

Завідувачка кафедри радіомовлення і телебачення Львівського університету Парасковія Дворянин поділилась власним досвідом ефективної співпраці із роботодавцями та створенням такої інфраструктури кафедри, яка максимально наближена до реальних робочих умов. «Важлива внутрішня і зовнішня мотивація. І ми це успішно втілюємо в життя», – відзначила Парасковія Дворянин.

Начальниця відділу оцінки, навчання та розвитку компанії «Ензим» Анастасія Іпатенко підкреслила вмотивованість та ініціативність студентів Університету, зокрема, тих, які є в компанії на практиці та стажуванні. «Запрошуємо на стажування не тільки студентів, а й викладачів, щоб набути важливого виробничого досвіду», – додала Анастасія Іпатенко.

Старша фахівчиня, HR бізнес партнерка PwC Lviv SDC Христина Бігун задекларувала відкритість компанії та готовність працевлаштовувати студентів вже з 2-3 курсу: «Ми розглядаємо всі спеціальності, не тільки економічного напряму, адже готові займатися перекваліфікацією».

Начальниця відділу культури та інформаційної політики Давидівської сільської ради Христина Кучак наголосила на позитивному досвіді співпраці відділу зі студентами Університету: «Університетська молодь активно демонструє гнучкість, швидкість у прийнятті рішень та нетрадиційні підходи у вирішенні проблем».

Директорка Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області» Наталія Подвірна відзначила важливість такого формату співпраці, як гостьові лекції, екскурсії для здобувачів освіти, що вже активно впроваджується їхнім закладом.

Представник Ради роботодавців, керівник Асоціації територіальних громад Данило Сороковий долучився до дискусії і зазначив: «Наше завдання сьогодні – створювати такі проєкти, заходи та можливості, щоб показати молоді, що  в Україні теж можна добре заробляти».

Завідувач відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Наталія Багнюк поділилася власним досвідом тривалої традиції взаємодії та відзначила, що «важлива взаємовигода від залучення студентів до наукового процесу».

На важливості створення дуальної освіти наголосив керівник центру розвитку талантів ІТ-компанії SoftServe Андрій Переймибіда. «Цінно приймати навчальні рішення. Студенти повинні вчитись у роботодавців і з цими знаннями повернутися в Університет, у цьому важливість формальної і неформальної освіти», – додав Андрій Переймибіда.

Дистанційно до дискусії долучилась директорка ліцею № 21 Львівської міської ради Валентина Звежинська, яка відзначила актуальні проблеми галузі освіти, зокрема, питання бронювання працівників.

На завершення до усіх присутніх звернулася начальниця відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Ірина Сновидович та продемонструвала звіт за результатами опитування роботодавців у 2024 році. “Маємо позитивну динаміку ставлення роботодавців до диплому про вищу освіту Так, за даними звіту, диплом про вищу освіту вважають обов’язковою умовою для прийому на роботу 60,2 % опитаних, а щодо форм працевлаштування студентів та випускників без досвіду, то більшість опитаних роботодавців готові працевлаштовувати студентів на повний робочий день (67,5%), а також за гнучким графіком роботи (45,8%)”  – зазначила Ірина Григорівна.

Згідно з опитуванням, компанії зацікавлені в укладанні Договору про співпрацю з ЛНУ ім. Івана Франка (62,6 %). 12% зазначили, що уже мають укладений договір. Значна більшість респондентів (79,5 %) готові долучатись до розробки нових чи оновлення наявних освітніх програм, які дотичні до виду їхньої діяльності. А це свідчить про відкритість бізнес-середовища та зацікавленість його у підготовці висококваліфікованих фахівців.

Нагадаємо, що  Рада роботодавців – консультаційно-дорадчий орган, що діє на основі «Положення про Ради роботодавців Львівського національного університету імені Івана Франка» і  створена з метою забезпечення якісної підготовки фахівців на основі взаємодії та комплексної співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка із зацікавленими підприємствами, установами, організаціями – провідними роботодавцями.