Впродовж 28 жовтня – 1 листопада 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувався третій інтенсивний курс Next Generation Public Leaders –  п’ятиденне навчання для здобувачів вищої освіти, які прагнуть покращити свої фахові навички та втілювати позитивні зміни в державі. Організаторами заходу були Львівський університет у партнерстві з Асоціацією місцевих рад «Ради Львівщини» та Львівською обласною військовою адміністрацією. Також до організації та проведення заходу долучився Відділ кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом.

Проведення п’ятиденного інтенсиву для здобувачів вищої освіти спеціальності «Публічне управління та адміністрування» посилює не тільки засвоєні теоретичні знання під час навчання, а також, на основі практичної роботи і завдань із кейсами, сприяє особистісному розвитку та набуттю корисних навичок для майбутнього працевлаштування за спеціальністю. Інтенсив Next Generation Public Leaders покликаний сприяти залученню до перегляду та оновлення освітніх програм за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» як основних стейкхолдерів і партнерів, так і здобувачів вищої освіти, розвитку неформальної та дуальної освіти за освітніми програмами кафедри («Публічне управління та адміністрування», «Управління персоналом в органах публічної влади та бізнес-структурах»).

Проведення такого заходу стало можливим завдяки титанічним зусиллям Збройних Сил України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих Захисників і Захисниць.

Координаторка ініціативи професорка Галина Капленко відзначила, що такий п’ятиденний інтенсив стане викликом для кожного учасника, адже перед молоддю поставлено завдання на базі практичних інструментів й основних управлінських процесів усвідомити важливість змін на всіх рівнях, які допомагатимуть відбудові України. Курс надає унікальну можливість студентам зануритися в атмосферу професійного діалогу та обміну досвідом, що сприятиме їхньому подальшому професійному зростанню та розвитку України.

Вітальними словами захід розпочав перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк. Андрій Федорович відзначив, що ЛНУ ім. Івана Франка є не лише майданчиком для організації зустрічей здобувачів вищої освіти з потенційними роботодавцями, але й платформою для партнерства академічної спільноти зі стейкхолдерами освітнього процесу. «Наші студенти –генерація українців, яка втілює прагнення до змін, що є основою для відбудови та розвитку України. Молодь – наша надія та віра в краще майбутнє, оскільки вона покликана розвивати громадянське суспільство, економіку та систему публічного управління. Інтенсив Next Generation Public Leaders надає їм унікальну можливість поглибити розуміння управлінських процесів, відчути на практиці всі аспекти публічної служби, а також отримати цінний досвід від провідних фахівців у цій сфері. Під час заходу учасники можуть почерпнути для себе нові знання, розширити свої професійні горизонти, удосконалити навички, здобуті під час навчання, та знайти нові підходи для вирішення актуальних проблем. Важливо, що цей інтенсив також сприяє формуванню лідерських якостей, що є надзвичайно актуальним у часи змін, які ми зараз переживаємо»,  ‒ висловив переконання Андрій Гукалюк.

Учасників заходу привітав декан факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин. «Наш факультет щороку започатковує нові цікаві ініціативи, за результатами яких вже вдалося налагодити низку контактів із партнерами як в Україні, так і за її межами. Сподіваємося, що сьогоднішня подія, яка об’єднала багато нових стейкхолдерів,  стане доброю традицією у Львівському університеті, створивши платформу для обміну знаннями та досвідом між студентами й експертами у публічній сфері управління і не тільки. Серед учасників є представники різних сфер: від органів влади до бізнесу та громадських організацій. Це дозволяє забезпечити студентам не лише теоретичні знання, а й практичні інструменти, які спрятимуть розвитку їхньої кар’єри та розумінню викликів сучасності. Тож будьте уважними, оскільки перед вами — роботодавці, які готові поділитися своїм баченням, розповісти про найбільш актуальні тенденції та інновації, які стосуються сучасного управління в умовах складного та буремного часу, в якому ми живемо. Це можливість для кожного з вас перейняти досвід, який допоможе будувати не лише особисту кар’єру, а й працювати над відновленням нашої країни», ‒ зазначив Андрій Васильович і побажав учасникам плідної роботи з вдячністю Збройним Силам України.

Відкриття інтенсивну та розмова у формі діалогу та дискусій у перший день відбулися за участі керівника апарату Львівської обласної військової адміністрації Тараса Греня, першого заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, в.о. керуючого справами Львівської обласної ради Ярослава Гасяка, представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області Тараса Подвірного, виконавчого директора Асоціації Місцевих Рад «Ради Львівщини», голови Ради роботодавців факультету управління фінансами та бізнесу Данила Сорокового, міського голови Пустомитівської територіальної громади Олега Серняка.

Так, під час заходу Тарас Грень поділився роздумами про лідерство та владу і висловив переконання, що «майбутнє державне управління – в руках молодих лідерів, які готові брати на себе відповідальність». Андрій Москаленко наголосив, що Львівська міська рада завжди підтримує ініціативи, які сприяють розвитку нового покоління управлінців, і додав, що для місцевої влади дуже вадливо «щоб молодь розуміла, як ухвалюють рішення на рівні міста та як їх можна реалізувати на практиці».

Ярослав Гасяк зазначив, що «розуміння принципів управління на різних рівнях – це те, що робить лідера успішним», а відтак задекларував готовність підтримувати молодь, яка прагне впливати на майбутнє регіону та України». Тарас Подвірний, звертаючись до молоді, акцентував, що захист прав людини – важлива складова сучасного громадянського суспільства та демократичної держави, про яку має знати кожен лідер, а тому позитивно відгукнувся про ініціативу факультету управління фінансами та бізнесу, спрямовану на «формування свідомого покоління, яке піклується про права та свободи громадян».

Данило Сороковий зазначив, що «розвиток місцевого самоврядування неможливий без нових ідей і молодих лідерів». Підтвердив цю тезу Олег Серняк, водночас додавши, що Пустомитівська територіальна громада завжди готова ділитися досвідом і підтримувати молодь, яка прагне змін.

Роботодавці та партнери також розповіли про можливості стажування у Львівській міській раді та Львівській обласній військовій адміністрації із подальшим працевлаштуванням для найуспішніших студентів й наголосили на важливості участі молоді в інтенсиві, адже такий захід ‒ чудова нагода познайомитись із фаховими людьми, почерпнути для себе багато нового і цікавого та простежити шляхи втілення теорії у практичних рішеннях.

Серед тем, які порушували спікери та учасники упродовж п’ятиденного інтенсивну: сучасний стан публічного управління та адміністрування, лідерство в мовах війни та глобальних викликів, співпраця бізнесу та влади, управління на місцевому та регіональному рівнях, сталий розвиток та екологія, гендерна рівність, особистісні компетенції та емоційний інтелект, антикорупційна політика в Україні, штучний інтелект та багато інших цікавих тем та дискусій.

Організатори переконані, що захід підтвердив важливість співпраці між освітою, бізнесом та органами влади у підготовці майбутніх лідерів, здатних відповідати на виклики сучасності. Ми впевнені, що такі ініціативи стануть запорукою успішного розвитку як наших студентів, так і України в умовах змін та відновлення.