1.Війна це не спринт, а марафон. Важливо, щоб у нас були сили на довгій дистанції, для цього необхідно регулярно відновлювати свій ресурс. Запитайте себе «Як я можу себе підтримати?». Смачний сніданок, прогулянка, спілкування з близькими, перегляд фільму – заплануйте собі будь-що, що стане для вас джерелом додаткового ресурсу.
2.«Планування рідко збувається, але дуже заспокоює» – почніть з побудови плану на кілька годин, день. За можливості додавайте ритуали та рутинні справи, що у вас були у звичному житті
3.Якщо ви відчуваєте тривогу, панічні атаки, страх, маєте ознаки депресії, не соромно, а життєвонеобхідно звертатися за підтримкою та допомогою. Ви можете:
- залишити заявку на платформі «Розкажи мені» для отримання допомоги потрібно коротко описати свій запит і надіслати заявку через сайт https://tellme.com.ua/. Модератори платформи підберуть фахівця, і він якнайшвидше зв’яжеться з вами. Консультації проводяться безкоштовно в режимі онлайн.
- скористатися ботом https://t.me/friend_first_aid_botпершої психологічної допомоги. Він стане в пригоді у разі необхідності отримання швидкої психологічної допомоги.
4.У кожного свій фронт. Якщо всі люди підуть в ЗСУ, то за декілька днів така армія почте здаватися ворогу через голод. Кожен має своє місце і кожен має тримати оборону. У стресовій ситуації спиратися можна тільки на наявні соціальні зв’язки, компетенції та свої сильні сторони. Подумайте, що ви вмієте робити найкраще і яка ваша діяльність може принести максимальної користі нашій країні.
5.Війна – це дорого. Перемога неможлива без підтримки та розвитку економіки. Один з найпатріотичніших вчинків зараз – це рухати економіку: платити податки, купувати продукти та необхідні для життя товари. Тримати оборот коштів – це вклад у боротьбу.
Ми підготували поради, які допоможуть вам стати крутим розробником програмного забезпечення. Окрім рекомендацій, які ми навели нижче, ми радимо вам дві найголовніші речі: по-перше, не боятися і вірити у себе. По-друге, вчитися, вчитися та ще раз вчитися!
1.Мотивація
Перш ніж поринати у світ алгоритмів та структур даних, дайте відповідь на питання, чому ви вибрали саме цю професію. Подумайте про те, що вам доведеться 8 годин в день приділяти роботі, що є третиною вашого життя. Обирайте заняття для душі, таким чином ви щодня не просто відбуватимете робочі години, а будете займатися улюбленою справою та отримувати задоволення. І якщо розробка програмного забезпечення – це робота вашої мрії, то just do IT!
2.Менторство
Хороший ментор — це основа у будь-якому навчанні. Ментор — це людина, яка зможе вас скерувати у вірний напрямок, допоможе швидко розібратись у різноманітті технологій, підходів та фреймворків. Не бійтеся ставити запитання досвідченим розробникам, пропонувати свої варіанти розв’язання задач та вступати до дискусії (тут головне не “перестаратись”).
Слід пам’ятати, що ваш наставник спрямує вас правильним шляхом, яким вам слід рухатись, а вже від вас залежатиме на скільки швидко ви досягатимете поставлених перед собою цілей. Будьте проактивними, креативними та само вмотивованими.
Завжди намагайтесь робити більше ніж від вас очікують. Беріть на себе відповідальність і виявляйте ініціативу — це запорука вашого кар’єрного росту в компанії.
3.Практика
На початку вашої кар’єри в ІТ, вам доведеться багато практикуватись. Запам’ятайте просте правило: більше практики = більше навичок. Чим більше у вас умінь, тим швидше ваші пальці “знатимуть”, який код їм писати. Отримати перший досвід і практику можна на менторських програмах в ІТ-компаніях.
Наприклад менторська програма у Leobit вже роками доводить свою ефективність: студенти мають можливість навчатись у команді професіоналів, та здобувати досвід на реальних проєктах, а по завершенню програми, ставати джуніор розробниками на комерційних проєктах.
4.Вчіть англійську мову
Як би це банально не звучало, та все ж “прокачуйте” свої знання англійської мови. Це дасть вам можливість обговорити тонкощі технічного завдання напряму з замовником чи іноземними колегами. Також, не варто забувати, що велика частина навчального матеріалу та новин ІТ сфери публікується англійською мовою. Тому, щоб бути конкурентоспроможним на ринку, працювати з іноземними замовниками та розуміти всі тонкощі сфери необхідно володіти англійською мовою.
5.Soft Skills
Професія розробника програмного забезпечення потребує постійної взаємодії з колегами, клієнтами та партнерами. Розвивайте свої “гнучкі” навички, це допоможе вам досягти успіху, зростати кар’єрно та займати керівні посади. Будьте командним гравцем: відповідально ставтеся до термінів, допомагайте іншим, не соромтеся звертатися за порадою. Це дасть можливість в майбутньому будувати міцні стосунки з колегами, делегувати задачі й досягати спільних результатів.