26 вересня 2018 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся «День кар’єри ЄС». Захід було організовано та проведено Інформаційним центром ЄС м. Львова у співпраці з відділом сприяння працевлаштуванню студентів та випускників  ЛНУ ім. І. Франка, та за підтримки Представництва ЄС в Україні.

Цьогорічний захід вразив своєю активністю серед студентів, випускників, викладачів  ЛНУ ім. І. Франка, а також інших навчальних закладів Львова. Мотиваційні промови, безпосереднє спілкування із представниками українського та іноземного бізнесу, тренінги та лекції, інформація про вакантні посади у провідних компаніях та освітні програми – це,  та багато іншого, стало частиною «Дня кар’єри ЄС».

Під час урочистого відкриття «Дня кар’єри ЄС» ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник подякував усім організаторам заходу і наголосив на важливості тісної взаємодії роботодавців та закладів вищої освіти України.

«Переконаний, що сучасні університети повинні забезпечувати не лише якісну підготовку фахівців, а й максимально удосконалювати навчальний процес, аби він відповідав вимогам провідних міжнародних установ і компаній. Також з впевненістю можна говорити, що навчальні плани і програми не можуть бути зорієнтованими лише на майбутній фах наших студентів – Університет повинен давати молоді ті необхідні компетентності, які дозволятимуть їй адаптовуватись до динамічних умов сучасного і навіть майбутнього ринку праці», – зазначив Володимир Мельник.

Керівник Інформаційного центру ЄС  Наталія Антонюк наголосила, що студенти повинні дбати про кар’єру ще під час навчання в Університеті. «Ви маєте не лише старанно вчитися, а й планувати свою майбутню кар’єру. Для цього вам потрібно чітко встановлювати пріоритети, визначати цілі і докладати зусиль для того, аби у майбутньому отримати ту роботу, яка приноситиме вам задоволення. Бо тільки так ви зможете побудувати по-справжньому успішну кар’єру», – звернулася Наталія Антонюк до молоді. Також Наталія Володимирівна зазначила, що захід відбувається в рамках проекту Представництва Європейського Союзу «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні» і є частиною загальноукраїнського масштабного проекту.

Ірина Сновидович – керівник Відділу сприяння працевлаштуванню студентів та випускників Університету зазначила, що основне завдання цього заходу, та меседж який ми хочемо донести до учасників, що в нашій державі є дуже хороші можливості для молоді: навчання, стажування, працевлаштування, із гідними зарплатами, умовами праці та перспективою розвитку. На Дні кар’єри ЄС присутні молоді люди, які готові поділитися своїм успішним досвідом та змотивувати молодь до нових, хороших змін у державі.

Доцент кафедри менеджменту економічного факультету та координатор Мотиваційної конференції – Маріанна Кохан подякували усім, хто долучився до проведення «Дня кар’єри ЄС», детальніше розповіли про його програму, а також окреслили основні цілі заходу.

«Ми не знаємо яким буде світ через декілька років, коли ви станете активними учасниками ринку праці. Але ми намагаємося реагувати на виклики цього динамічного світу і хочемо допомогти вам краще зорієнтуватися у вимогах, які зараз є до сучасних фахівців, допомогти змінити ваше життя на краще, а відтак і змінити на краще нашу країну», – зазначила Маріанна Кохан, звертаючись до учасників заходу.

Після офіційного відкриття «Дня кар’єри ЄС» розпочалася мотиваційна конференція  «Глобальні кар’єрні виклики для молоді»: надихаючі спікери з бізнесу та неурядового сектору, історії успіху випускників Львівського університету, гості із Австрії і Німеччини

З мотиваційними промовами виступили експерти з управління персоналом, науковці і практики, які досягли успіху на міжнародній арені. Зокрема, досвідом зі студентами Університету ділилися стратег агенції «IMAGO» Наталя Місюк, представник Данської бізнес-асоціації Пітер Меєр-Расмусен, business controller в компанії «Eleks» Леся Карпин, організаційний психолог-практик та підприємець Сандра Веласкес, викладач управлінських та магістерських програм «LvBS»,  коуч, гештальт-терапевт Наталка Шпот, підприємець з міста Вупперталь (Німеччина) зі значним управлінським досвідом Екгард Керайн, віце-президентка Європейського Молодіжного Парламенту-Україна Христина Мигасюк.

Потрібно зазначити, що у процесі підготовки заходу організатори активно спілкувалися зі студентами, неодноразово проводилися зустрічі та обговорення. Молодь подавла пропозиції щодо учасників заходу, як спікерів так і компаній-роботодавців які їм цікаві. Молодим людям цікаво слухати реальні історії успіху від колишніх випускників, які зараз вже є успішними бізнесменами, керівниками проектів. Додамо, що захід також відбувся за підтримки ГО «Молода дипломатія», Міжнародної молодіжної організації «AIESEC» і компаній, які взяли у ньому безпосередню участь.

Цікавим було те, що «День кар’єри ЄС», зокрема, мотиваційну конференцію відвідали іноземні студенти із різних країн, які зараз навчаються у Львівському університеті. Також вони отримали цінні подарунки від Представництва ЄС.

Також упродовж дня студенти Університету мали нагоду відвідати тренінги. Перший був присвячений програмі ЄС – Еразмус +. Дуже цікаво було послухати надихаючі та емоційні виступи студентів, які брали участь у програмі. Вони розповідали про свій досвід та знання, які вони отримали завдяки програмі  Еразмус+. Координатором програми у Львівському Університеті та тренером була Оксана Краєвська.

Наступний тренінг був не менш цікавим та популярним серед студентів, адже його тема : «Відеорезіме та співбесіда онлайн» дуже актуальні та необхідні навики для тих хто у пошуку роботи і хоче вирізнятися серед маси інших кандидатів. Натхненними тренерами були Мар’яна Лісовська – викладач англійської мови онлайн та інтернет-підприємиця, автор онлайн-курсів, засновник та організатор всеукраїнської конференції викладачів іноземних мов TUTOR’S FORUM і Зоряна Плахотнюк – заступник начальника відділу організації профорієнтації ЛОЦЗ, тренер, профконсультант.

Презентація міжнародних кар’єрних можливостей, спілкування з представниками компаній – роботодавців, як завжди проходило досить жваво. Так, в холі головного корпусу Львівського університету 35 українських і європейських компаній такі як: SoftServe, E&Y, Nestle, NexiaDK, DMP GROUP, KPMG, Mars Ukraine, Нова Пошта, Концерн Хлібпром, Укрпол, Т.В. Fruit Group, Ензим, ARTERIUM та інші.  Молодіжні організації та освітні платформи також представляли свої установи усім учасникам заходу, безпосередньо спілкувалися зі студентами, інформували про можливості працевлаштування і співпраці та переглядали резюме претендентів на вакантні посади.

Завершальним етапом «Дня кар’єри ЄС» став розіграш цінних тематичних подарунків від Представництва ЄС в Україні та компаній-учасниць для усіх, хто виконав умови попередньо оголошеного конкурсу.

Рушійною силою, енергією та позитивом «Дня кар’єри ЄС» були волонтери. Це хлопці та дівчата, які активно долучалися до поширення інформації про захід, подавали оригінальні ідеї та пропозиції щодо розіграшу подарунків. Потрібно зазначити, що до волонтерства зголошувалися навіть школярі, які вже активно долучаються до таких крутих заходів як «День кар’єри ЄС».

http://www.lnu.edu.ua/v-universyteti-vidbuvsia-den-kar-iery-yes/