Самі затребувані професії 2017 в Європі. Яку спеціальність обрати в 2017 році?

Ринок праці не стоїть на місці. Професії, які були затребувані ще в недавньому минулому, тепер втрачають свою популярність, а замість них з’являються зовсім нові спеціальності. За останні роки втратили актуальності такі професії, як юрист і економіст. Зате з’являється все більше вакансій із загадковими назвами на кшталт «SMM-менеджер» або «Лайф-коуч». Потреба в працівниках тієї чи іншої сфери відіграє важливу роль при виборі Вузу і факультету випускниками шкіл.

Список затребуваних професій щорічно оновлюється.

До речі, це питання стосується і тих, хто хоче змінити рід діяльності. Вибираючи спеціальність в 2017 році, варто враховувати не тільки попит на неї, але і перспективи галузі, можливість кар’єрного росту і рівень зарплат. Встежити за мінливими тенденціями – завдання не з легких. Щоб полегшити вам пошук, ми склали рейтинг найбільш затребуваних професій найближчого майбутнього за даними кадрових порталів країн СНД і зарубіжжя.

Затребувані спеціальності в країнах СНД

IT-фахівець

Світ комп’ютерних технологій рухається вперед семимильними кроками. Спокусливі зарплати і величезна кількість пропозицій (в тому числі – від іноземних компаній) залучає в IT все більше співробітників. За прогнозами провідних кадровиків, ця сфера діяльності буде на піку популярності ще мінімум десяток років. Які ж напрямки IT-технологій найбільш привабливі Перше місце з великим відривом посіла веб-розробка (тобто створення і підтримка якісних інтернет-сайтів і додатків).

Можливість віддаленої роботи – одне з основних переваг IT-сфери

Зарплата початківця веб-розробника у великих містах СНД становить 500-600 доларів, більш досвідченого – від 1000. «Срібло» ділять .NET і Java-програмісти. Причому перша спеціальність більш популярна в Росії і Україні, а друга – за кордоном. Трійку лідерів замикають Mobile і C++-програмісти. Залежно від кваліфікації, дохід спеціаліста у цій сфері становить від 500 до 3500 доларів. У числі переваг IT-професій – можливість працювати на фрілансі з будь-якої точки світу.

Лікар

Медицина – це сфера діяльності, яка не перестає бути затребуваною. На жаль, в СНД співробітники держустанов отримують небагато. Зате приватні клініки пропонують працівникам гідну винагороду. Найбільш високооплачуваними лікарями залишаються стоматологи. Але в прийдешні десятиліття ситуація може змінитися. Зростає попит на медиків вузького профілю: хірургів, гінекологів, дієтологів, офтальмологів, логопедів. На пострадянські простори перекочовує мода на психотерапевтів і психоаналітиків.

Робота в медичній сфері буде актуальною в будь-які часи

Розвиток фармацевтичної промисловості народжує попит на експертів у сфері медичних препаратів. Охорона здоров’я не обійшла стороною інформаційна революція. За прогнозами фахівців, IT-сфера буде перетинатися з медициною в таких точках як киберпротезирование, комп’ютеризована мікрохірургія та архітектура осучасненого медобладнання. Незабаром роботодавців будуть цікавити вальвеологи і генні інженери.

Інженер

Не так давно технічні спеціальності вважалися безперспективними і низькооплачуваними. Але в останні десятиліття ситуація змінилася. Бум містобудування обіцяє велике майбутнє професії інженера-проектувальника та архітектора. Завдяки розвитку нафтогазової промисловості зріс попит на фахівців з організації видобутку сировини. Хороші шанси побудувати кар’єру мають інженери-механіки. Їх робота полягає в проектуванні, виробництві та використанні технічного обладнання.

Фінансист

Ця професія – одна з найпрестижніших і прибуткових у всьому світі. Фінансисти різного рівня потрібні практично кожної організації. Більшість фахівців з фінансів працюють в інвестиційних фондах, фінансових компаніях, банках і державних відомствах. Серед фахівців цієї сфери найлегше знайти роботу бухгалтерам і банківським працівникам. А за рівнем зарплат лідирують фінансові аналітики та директора.

Аграрний сектор продовжує збільшувати кількість вакансій

Агроспециалист

На перший погляд сільськогосподарські спеціальності здаються не надто привабливими. Тим не менше, число вакансій в агросекторі продовжує зростати. Найбільш затребуваними залишаються фахівці з продажу сільськогосподарської продукції та техніки, деревообробці, агрономії і ветеринарії. Так як конкуренція серед них невисока, шанс отримати гарну роботу цілком реальний.

Менеджер з продажу

Вже кілька років вакансії «продажників» залишаються найпоширенішими на сайтах пошуку роботи. Ця спеціальність популярна і не вимагає вузькопрофільного освіти. Але не кожен може стати першокласним менеджером з продажу. Щоб досягти успіху в цій справі, знадобиться неабияка сміливість, чарівність і здатність переконати кого завгодно в чому завгодно.

Маркетолог, менеджер з реклами

Кількість робочих місць у цій сфері зростає з завидною постійністю. Пальму першості здобули пропозиції по роботі в інтернет-маркетингу та SEO-просування. Піднявся попит на послуги менеджерів з продажу, мерчандайзерів, графічних дизайнерів.

Професії організаційної сфери продовжують залишатися затребуваними

Адміністративний персонал

Оператори call-центрів, офіс-менеджери, секретарі – такі співробітники потрібні скрізь і завжди. Найбільші зарплати в даному секторі отримують особисті водії та асистенти-перекладачі. Крім того, багато великі підприємства відкривають специфічні вакансії зразок помічника керівника з функціями клієнт-менеджера.

Фахівець з логістики

Ринку логістики є що запропонувати здобувачеві. Найбільше вакансій адресовано фахівцям по складському господарству, менеджерам по ЗЕД і перевезень. Звичайно, починаючий працівник навряд чи отримає захмарний гонорар. Однак зарплати керівного ланки перевищують середній показник.

Менеджер по персоналу

В останні роки не можна не помітити приросту кількості вакансій в сфері НR. Фахівці цього напрямку не тільки проводять співбесіди. Вони допомагають вибудовувати хороші стосунки всередині команди, мотивувати і розвивати персонал. Як правило, НR-менеджерами стають психологи.

У західних країнах роблять ставку на високотехнологічні професії

Затребувані спеціальності в Європі і США

Справи на світовому ринку зайнятості йдуть трохи інакше. Як і у нас, найбільш привабливі перспективи відкриті IT-фахівців. Динамічно розвивається сфера біотехнологій і біомедицини, актуальності набуває професія нанотехнолога. Ця спеціальність об’єднує інженерію і біологію. Завдання нанотехнолога полягає в тому, щоб створювати з найдрібніших частинок нові матеріали, а також досліджувати мікроскопічні процеси в живих організмах. Зараз у цій сфері зайнято більше двох мільйонів експертів.

Не менш популярною залишається фах еколога. У топ затребуваних професій увійшли і лікарі — анестезіологи, психіатри, хірурги. В ногу з прогресом йде сфера хімії і енергетики, де знання нових технологій є гарантією працевлаштування. Як і в пострадянських країнах, без роботи не сидять кваліфіковані інженери і логісти. Що стосується гуманітаріїв, то найбільшим попитом користується працю журналістів та рекламістів. Таланти акул пера незамінні при просуванні будь-якої компанії або товару.

Для сверхпопулярной сфери туризму теж важливі знавці своєї справи

Туризм та сфера обслуговування – ще одна область діяльності, яка переживає стрімкий злет, адже сьогодні майже кожен американець і європеєць може дозволити собі відпустку за кордоном . При цьому не обійтися без досвідченого менеджера з туризму, екскурсоводів, працівників готелів і ресторанів, а також обслуговуючого персоналу. Заможні люди щодня потребують послуги гувернанток, репетиторів, косметологів. Звичайно, на таку роботу погодиться не кожен, але вона щедро оплачується. Не дивно, що сервіс-службовцям деколи вдається зібрати пристойний капітал.

Варто вибирати популярні професії

Вибір професії – справа непроста. Перед прийняттям доленосного рішення варто замислитися: чи так важливо встигнути за модою, або краще ступити на стежку, до якої лежить душа Адже представники популярних професій часто стикаються з жорсткою конкуренцією. У минулому десятилітті це сталося з випускниками юридичних та економічних вузів. Молодих фахівців у цих областях виявилося набагато більше, ніж вільних робочих місць. Сучасний ринок праці стає все жорсткішою.

Щоб досягти успіху в пошуках роботи, недостатньо мати профільну освіту. Знання англійської, вміння працювати в команді, особисті якості – всі ці обставини впливають на майбутнє здобувача. Працевлаштуватися допоможуть і вузькофахові навички. Старшокласникам варто звернути увагу на «професії майбутнього». Дані напрямки з’явилися нещодавно, але обіцяють стати надзвичайно затребуваними через 5-10 років. Базову освіту в таких сферах можна отримати вже зараз.

Вибираючи популярну професію, приготуйтеся до жорсткої конкуренції

Зверніть увагу на наступні професії — можливо, одна з них стане справою вашого життя!

IT-генетик – професія на стику комп’ютерних технологій та біології. Робота цього співробітника полягає в програмуванні геному для лікування спадкових хвороб.
Урбаніст-еколог буде займатися створенням і підтримкою нормального стану навколишнього середовища у великих містах.
Молекулярний дієтолог – спеціаліст по створенню індивідуального раціону з урахуванням молекулярного складу харчових продуктів і особливостей організму кожного клієнта.
Менеджер краудфандинговых платформ буде організовувати діяльність сайтів по колективному фінансування тих чи інших проектів, а також оцінювати прибутковість цих ініціатив.
Геронтолог-консультант — експерт з здорової старості. Буде розробляти оптимальну схему харчування, фізичних навантажень і способу життя для літніх людей.
І не забувайте — яку б професію ви не вибрали, успіх принесе тільки кропітка праця, терпіння і постійна робота над собою. Тоді роботу мрії не доведеться довго шукати: справжні профі потрібні скрізь і завжди!

Джерело

http://2017pik.pp.ua