З вітальним словом до учасників заходу звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім. Івана Франка Віталій Кухарський.
«В час повномасштабної війни надзвичайно доречно акцентувати на тому, що ми працюємо глобально, будуємо зв’язки у Європейському Союзі. А ще такі події є дуже корисними для наших студентів, адже справді допомагають почати свій кар’єрний шлях. Працевлаштування студентів – один із важливих індикаторів якості вищої освіти, тому наша традиційна подія «День кар’єри ЄС» є надзвичайно актуальною», – підкреслив Віталій Кухарський та побажав усім учасникам продуктивної роботи і добрих результатів співпраці.
Начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Максим Столярчук висловив вдячність Університету за створення точки дотику між молоддю і бізнес-середовищем. «Я вважаю, що в сучасних реаліях на провідних позиціях перебуватимуть ті країни, які зможуть найкраще підтримати продукування ідей у приватному секторі. Ми маємо розуміти, що майбутнє нашого регіону залежить від того, як ми навчимо наше молоде покоління креативності та підприємництву. Дякую за вашу працю у цьому напрямі», – наголосив Максим Столярчук.
Координаторка Інформаційного Центру ЄС Наталія Антонюк окреслила актуальність щорічної події. «Наш захід дає реальну можливість студентам та випускникам познайомитися із працедавцями, тенденціями на ринку праці України та Європейського Союзу, взаємозв’язками між професійним зростанням молоді та процесами європейської інтеграції. Упродовж цих днів ми обговоримо низку важливих питань. Дякую усім організаторам заходу та бажаю учасникам плідних і цікавих дискусій», – додала Наталія Антонюк та розповіла про діяльність Інформаційного Центру ЄС.
Надалі подія продовжилася панельною дискусією про професійний розвиток та європейську інтеграцію, модераторкою якої була керівниця відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Центру маркетингу та розвитку ЛНУ ім. Івана Франка Ірина Сновидович. Під час дискусії учасники обговорили ситуацію на ринку праці в час війни, актуальний попит компаній та адаптацію роботи до викликів часу.
Зокрема, виконавчий директор мережі аптек «Подорожник» Тарас Коляда наголосив на потребі постійного навчання і самовдосконалення у сучасних реаліях. «Важливо робити те, що подобається, і постійно підвищувати власні компетенції. Але проблемою молодих людей, яким ще в школі треба зробити вибір майбутнього фаху, є те, що вони не завжди знають, що їм подобається. І це нормально, не треба боятися змінювати сферу, адже лише відшукавши те, що тобі до душі, зможеш принести найбільше користі», – наголосив Тарас Коляда, після чого розповів про становлення власної компанії і про ситуацію на ринку праці.
Розмову підтримала CHRO міжнародної поштово-логістичної корпорації Meest Галина Цвіркун. Вона підтвердила, що навіть в умовах війни український ринок праці наповнюється актуальними вакансіями. «Але також є і багато труднощів, особливо, через релокацію кадрів: у деяких регіонах бракує людей, у інших є велика кількість тих, хто шукає роботу. Фактично роботодавці адаптовуються до ситуації, вивчають її. Але українці – неймовірний народ, і ми знаходимо вихід із будь-яких ситуацій», – зазначила Галина Цвіркун та поділилася своєю думкою щодо універсальних софт-компетенцій, які притаманні сучасному поколінню, зокрема гнучкості, адаптивності, сміливості та креативності.
Керівник освітніх програм компанії EPAM в західному та Південному регіоні Олександр Ткаченко висловив своє бачення щодо того, чому ІТ-сфера змогла втриматися на своїх позиціях на ринку в умовах повномасштабної війни. «Коли лише з’явилася інформація щодо можливої загрози повномасштабного вторгнення росії, ми вже розробляти різні сценарії наших дій у тих чи інших ситуаціях. Саме підготовка і створення якісного плану дій допомогли діяти злагоджено», – пояснив Олександр Ткаченко, а також порекомендував молодим людям раціонально використовувати свій час, навчатися і практикуватися.
В.о. голови Студентського уряду ЛНУ ім. Івана Франка Ангеліна Бережненко висловила свою думку щодо ситуації на ринку праці і підняла питання працевлаштування для людей, які вимушено покинули Україну. Також студентська лідерка поділилася власним досвідом та наголосила на важливості здобуття різних компетенцій для молодих людей. «Надзвичайно важливо володіти англійською мовою у будь-якій сфері. Також потрібно вчитися комунікувати і працювати в команді, адже це дуже важливі вміння», – додала Ангеліна Бережненко.
Менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков зауважив, що ми маємо переосмислювати необхідні навички і компетенції в умовах, коли Україна стає повноправним кандидатом у членство в ЄС. «Відбудова нашої держави після перемоги передбачає, що вона стане значно потужнішою та ще більш конкурентною. Тому для нас зараз доречно звернутися до досвіду ЄС у стимулюванні ринку праці. Зокрема, роботодавцю потрібні кадри з такими компетенціями: вміння адаптуватися до змін, працювати з іншими людьми та цифрові навички. Під час відбудови ми повинні максимально інтегруватися у європейську модель і пропонувати сприятливі умови для бізнесу», – зауважив Денис Черніков.
Студентський мер Львова Станіслав Гвоздінський акцентував, що на гребені потужної хвилі українізації народжується дуже багато нових ідей. «Треба розуміти, що усім цих новим брендам потрібні кваліфіковані працівники. Я вже переконався, що в Україні дуже крута молодь, яка не боїться і прагне будувати своє майбутнє в нашій державі. Молоді люди мають драйв, і ми повинні давати їм можливість його застосовувати», – зазначив Станіслав Гвоздінський.
Координаторка програм академічної мобільності Erasmus+ Софія Педос поділилася актуальними можливостями і пропозиціями академічної мобільності. «В рамках програми Erasmus+ ми маємо понад 70 угод з 25-ма країнами і працюємо над тим, аби студенти мали змогу брати участь у семестрових обмінах та стажуваннях», – підкреслила Софія Педос та детально розповіла студентам про те, що передбачають такі можливості та як можна взяти участь у програмі.
На завершення панельної дискусії спікери дали поради молоді про те, як обирати шлях до свого успіху, за якими критеріями шукати компанію для співпраці, та як знаходити впевненість всередині себе.