Зважаючи на обставини сьогодення, Відділ кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Центру маркетингу та розвитку змінює та оновлює формат своєї роботи.

Зокрема, у відділі стартує нова рубрика “БІЗНЕС В УМОВАХ ВІЙНИ: АНАЛІТИКА  І ПРОГНОЗИ”.

Мета рубрики: дізнатися, як у час воєнного стану продовжує працювати вітчизняний бізнес і компанії, а також напрямки чи сфери у яких вони функціонують, які прогнози експертів щодо подальшого розвитку їх компанії. Також ми хочемо підтримати та інформувати молодь, студентів і університетську спільноту про вітчизняні компанії, які продовжують працювати  і в такий спосіб докладаються та підтримують національну економіку.

Зараз ми звідусіль чуємо про важливість функціонування та розвитку економічного фронту, його значимість на шляху до нашої перемоги. Тому і пропонуємо ближче познайомитися із тими, хто формує наш економічний тил – українським бізнесом. Як він живе в умовах воєнного стану?

Пропонуємо більше дізнатися про компанію Genesis, із якою Львівський національний університет імені І.Франка співпрацює ще із довоєнного періоду, оскільки компанія була партнером заходів, що організовував Університет.

Genesis — одна з найбільших продуктових ІТ компаній України. Це екосистема з понад 15 бізнесів, що працюють у таких напрямах:  новинні онлайн-медіа, класифайди, мобільні ігри та застосунки, R&D, інвестиції. Понад 3000 спеціалістів створюють продукти, якими користуються мільйони людей у всьому світі. А ще компанія  один із найбільших партнерів Facebook, Google, Snapchat та Apple у країнах CEE та входить у трійку найкращих ІТ-роботодавців в Україні за версією DOU.

Із тим, як сьогодні працює Genesis знайомлять нас Матвєічева Марина – Junior Employer Brand Specialist та Булгак Вікторія – Head of Partnerships and Compliance.

Львівський міський центр зайнятості (ЛМЦЗ) завжди був надійною ланкою зв’язку між працедавцями та пошукачами роботи. Адже функції центру – це цілий комплекс послуг, що спрямований на покращення ситуації із зайнятістю населення у місті.

Сьогодні ж, у час війни, коли сфери бізнесу функціонують у надзвичайних умовах, діяльність ЛМЦЗ має особливе значення. Тим паче, коли із Львовом пов’язані значні релокаційні процеси бізнесу.

Саме тому ми звернулися до директора ЛМЦЗ Олега Петровича Рісного, щоб він компетентно розповів нам про ситуацію на ринку праці у Львові, перекваліфікацію, затребувані спеціальності та інше.

Компанія Coca-Cola HBC є лідером галузі безалкогольних напоїв, бренди якої є найбільш впізнаваними у всьому світі. В Україні ця компанія одна з найбільших платників податків і забезпечує робочими місцями більш ніж 1500 людей по всій території нашої країни. Також Coca-Cola HBC щорічно визнають найкращим роботодавцем України.

Тільки за 2021 рік компанія як роботодавець у сумі отримала 15 нагород в Україні, Вірменії та Молдові.
Компанія, як роботодавець долучається до різних подій та проєктів, які організовує Львівський університет для студентів та випускників.

Звісно ж, що діяльність Coca-Cola HBC зараз – це важливий елемент, який впливає на роботу усього алгоритму з ефективного відновлення нашої економіки. Бо наша перемога у війні залежить також і від функціонування бізнесу, який дозволяє українцям забезпечувати себе та підтримувати Збройні сили.

Сьогодні Львівщина залишається надійним тилом у великій боротьбі із ворогом. Щодня Львівська область приймає українців, які залишають свої домівки через бойові дії. Частина із вимушено переселених осіб, залишаючись в області, потребує працевлатування. Саме тому важливе значення має діяльність служби зайнятості Львівщини.

В умовах воєнного стану Львівський обласний центр зайнятості працює у штатному режимі й надає соціальні послуги як працедавцям, задля укомплектування заявлених вакансій, так і шукачам роботи з метою повернення їх до трудової діяльності.

Ми звернулися до директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Несторовича Барилюка, який компетентно розповів нам про ситуацію на ринку праці у Львівській області, роботу для молодих фахівців, перекваліфікацію та інше.

Українці вірять у свою перемогу, а це є додатковим стимулом у процесі адаптації до життя в умовах воєнного стану. Відовідно оговтується український бізнес, а з ним і українська економіка, яка перейшла на воєнні рейки, шукаючи нові можливості для розвитку в надзвичайних умовах. Часто це пов`язано із перенесенням виробництв до безпечніших регіонів , відновленням життя на деокупованих територіях чи звичайним пристосуванням людей до життя й роботи навіть у найскладніших умовах.

Сьогодні пропонуємо вам дізнатись більше про те, як живе в умовах війни сфера консалтингу та аудиту, а саме компанія EY. Інформацію від колективу компанії нам передала Євгенія Костіцина ( Employer Brand Specialist компанії EY Ukraine ).

EY Ukraine — міжнародний лідер з аудиту, оподаткування, права, супроводу угод і консультування. Компанія має понад 700 офісів і близько 300 тисяч співробітників у 152 країнах та входить до четвірки найбільших у світі аудиторських та консалтингових компаній. Свою роботу в Україні EY почала у 1991 році, наразі має офіси у Києві та Львові. До війни загальна кількість працівників в Україні була близько 700 людей, які обслуговували сотні українських підприємств та міжнародних корпорацій.

Компанія не лише надає послуги клієнтам, а й змінює світ на краще завдяки публікації висновків, досліджень і поглядів щодо питань, які мають значення для бізнесу та суспільства загалом. Зокрема в Україні компанія проводить щорічне дослідження «Найкращий роботодавець», а її консультанти беруть участь у реалізації проєктів державного рівня. До прикладу, у 2021 році EY долучилася до розробки Стратегії залучення прямих іноземних інвестицій в Україну.

Український економічний фронт під час війни є однією із тих сфер життя, забезпечення діяльності якої сприяє ефективному існуванню самої держави. Для того, щоб не дати вітчизняній економіці зупинитися, необхідно, щоб продовжував працювати бізнес. Адже бізнес наповнює бюджет, сплачуючи податки, дає робочі місця та забезпечує населення необхідними товарами чи послугами.
Зараз немає такої галузі бізнесу, на яку б тим чи іншим способом не вплинув військовий стан у державі. Сьогодні ближче познайомимо вас із сферою HR Tech, а саме компанією PeopleForce. Про роботу компанії нам розповіла Анастасія Єфименко, COO PeopleForce.
PeopleForce працює у сфері HR Tech – це означає, що має власний IT продукт, HRM-систему для менеджменту та автоматизації HR-процесів і рекрутингу. Основна мета діяльності PeopleForce – допомога компаніям різного рівня, від невеликих стартапів до масштабних корпорацій, автоматизувати свої робочі задачі та рутину, побудувати простий процес керування талантами в команді та врешті-решт допомогти розвинути культуру високої ефективності.